About

Льоля Гольдштейн (Лёля Гольдштейн)

Журналіст, куратор, радіоведуча

Магістр журналістики. Впродовж 2011 – 2012 років – редактор, контриб’ютор, журналіст щомісячного журналу «Українська культура» (Міністерство культури України, ДП «Національне газетно-журнальне видавництво»).

Займалась PR-підтримкою Міжнародного проекту «АУТ 3: Сновидіння наяву» (Національний музей імені Тараса Шевченка, Київ, березень-травень 2013); PR-менеджер арт-проекту Александра Животкова «Після слів» у рамках паралельної программи Першої української бієнале сучасного мистецтва Arsenale-2012 (White Space, Київ) і т.д.

Як журналіст, арт-критик і оглядач співпрацювала з «КоммерсантЪ Украина», журналом «Публичные люди», «Українським журналом» (Прага, Чехія), українськими сайтами korrespondent.net, kievreport.com, lb.ua; близько 50-ти публікацій у журналі «Українська культура» (вибрані номери: http://issuu.com/lyolyagoldstein/bookmarks?id=unsorted); арт-каталоги: BIRUCHIY 012 («Арт Студія Друку», Київ, 2012), «Сучасні українські художники» («Родовід», Київ, 2012) та ін.

Член творчого об’єднання УФА (Українська фотографічна альтернатива).

З 2014 – культурний оглядач «Радіо Вісті» (Київ) та ведуча прогами «Новый черный» разом із Василісою Фроловою.

 

Марія Хрущак (Мария Хрущак)

Мистецтвознавець, куратор

Навчалась у Львівській академії мистецтв (кафедра історії та теорії мистецтв) та в Національному університеті імені Тараса Шевченка (аспірантура філософського факультету).

Працювала редактором відділу Сучасного мистецтва журналу «Образотворче мистецтво» (2001 — 2005); у журналі «Афиша» —редактором рубрик «Книги» й «Выставки» (2005 — 2010) та заступником головного редактора (2008 — 2010). З вересня 2006-го до жовтня 2010-го була спецкореспондентом в Україні російського видання про сучасне мистецтво «АртХроніка». Впродовж 2011 – 2012 років – головний редактор журналу Міністерства культури України «Українська культура».

Автор близько 3 000 публікацій, присвячених сучасному мистецтву в Україні та за кордоном, які вийшли друком у мистецьких часописах України, Росії, Киргизії, Великобританії та США. Як журналіст, редактор, арт-критик і книжковий оглядач співпрацювала з «Книжник-ревю», ArtUkraine, «Публичные люди»; у газетах: «Поступ» (Львів), «День», «Коммерсантъ» (Україна); у глянцевих журналах: Harper’s Bazaar (Україна), Esquire (Україна), L’Officiel (Україна); в інтернет-ресурсах: korrespondent.net, life.pravda.com.ua, kievreport.com та ін.

Куратор арт-проектів: перша персональна виставка творів Ігоря Перекліти («Цех», Київ, 2006), «20 років присутності» (Інститут проблем сучасного мистецтва НАМУ, Київ, 2011), Перший музей бітломанії в Україні (Київ, Україна, 2008; спільно з PinchukArtCentre). Координатор Першого Всеукраїнського конкурсу міської скульптури «Образ майбутнього» (галерея «Лавра», Київ, 2010).

За рейтингом журналу ArtUkraine, увійшла до десятки головних арт-критиків України 2000-х. Член Експертної Ради премії для молодих українських художників PinchukArtCentre 2011 року.

 

Cпільні проекти:

2011 – 2012 – співпраця в журналі «Українська культура», який в оновленому форматі був представлений на відкритті українського павільйону на 53-й Венеційській бієнале.

2012 – куратори VII Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва «Бірючий, Четвертий вимір» (2012, півострів Бірючий, Запорізька область, Україна) і виставка у рамках ART KYIV Contemporary 2012 (Мистецький арсенал, Київ).

2012 і 2013 – куратори секції Школа кінокритиків (Одеса) ІІІ і IV Одеського Міжнародного кінофестивалів.

З 2015 – куратори галереї АРТСВІТ (Дніпропетровськ)

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s